da...
urmeaza o perioada de liniste si pace ..vacanta studenteasca de iarna...si sa nu uitam de revelion...anul acesta am "hotarat",indecisa fiind pana in ultima secunda :)), daca sa merg la sibiu.o buna prietena si colega de facultate a invitat mai multi prieteni de-ai ei la sibiu.
Am ramas impresionata de centrul istoric cu piata mare si piata mica- superbe atat ziua cat si noaptea care te fac sa uiti notiunea timpului prin farmecul lor medieval..sa nu uitam de albota unde am mancat cei mai buni papanasi, yammmyyy..dar sa trecem rapid peste ..incerc sa tin dieta :))
Mi-a placut ca petrecerea de revelion a avut tematica "wild,wild west.."si fiecare a dat frau liber imaginatiei ..n-am inteles un tip care era costumat in vaca ...ok..probabil "cowboy" versiunea personalizata :)..mai erau cateva fete iesite parca din lumea moulin rouge...dar per ansamblu atmosfera a fost mai mult decat incendiara..atatea shoturi ca nu mai vedeai bine la propriu...chiar imi amintesc intreband pe cineva daca mi se misca ochii pentru ca aveam impresia ca nu-i pot controla ,damn...that was so good!!
ajunsi acasa..incercam sa dormim care pe unde ne stabiliseram paturile...ce nu stiau prietenii mei e ca eu dorm picior peste picior pana si in somn...i'm a lady all the way :)) si nu au ezitat sa ma trezeasca din somn cu replici de genul "Hey!!! Tu dormi??"...not anymore...si acum ce facem? ne era foame..unul din prieteni( bucurestean ) s-a dus la supermarket-ul din zona in pijama..doar de..eram dupa revelion..se intelegea..lumea nu gandeste limbede dupa bauta...insa a venit de-a dreptul socat..vanzatoarea se uita la el cu teama de a nu o pagubi eventual de marfa sau de bani astfel incat a simtit nevoia sa arate ca are portofel si ca urmeaza sa cumpere :))
a urmat inca o noapte nedormita..eu una n-am mai rezistat si m-am dus la somn...cand au venit copii acasa dupa patrecere si bautura eu deja imi facusem somnul de frumusete si nu mai puteam adormi..cel mai naspa e sa-i auzi pe toti sforaind si tu sa te uiti pe pereti si sa numari oite :))
ultima seara in sibiu a fost din punctul meu de vedere cea mai frumoasa. am iesit in centrul vechi ,am stat la o cana de vorba intr-un loc minunat cu lumanari stinse si sunete de pian in surdina...aici nu-mi mai aduc aminte daca a fost inainte de albota sau dupa...mmm..foarte ciudat...
seara a continuat cu o sticla de palinca care te imbata doar daca miroseai ... muzica si poze pe laptop...cantece si veselie...si apoi stingerea..trebuia sa ne bagam la somn..a doua zi plecam spre casa. Saturata fiind sa numar oite pana adorm..am gasit solutia optima..care niciodata nu a dat gres la mine...am adormit intr-un final dupa ce mi s-a spus o poveste cu printi si printese care sa nu semene cu nimic din cate auzisem pana la varsta de 23 ani...si nu a fost mama cea care mi-a spus povestea :))
ma gandesc uneori ca noua ,oamenilor de azi, ne vine greu sa mai credem in povesti...dar nu ar fi totul mai frumos daca am incerca sa credem?!?
luni, 3 mai 2010
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)


Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu